Стефан Стоев е тазгодишния победител в организираното АСК „Стари столици 2002“ автомобилно състезание по планинско изкачване „Мемориал Валерий Великов‘’. Рали състезанието се проведе на 6 и 7 април и е част от националния шампионат. Маршрутът стартира пред входа на парк ‘’Кьошковете”, през местността ‘’Хижата’’ и финал след вила ,,Пазачница’’ в посока паметник „Създатели на българската държава“.

Пилотът на АСК „Ара Моторспорт“ (Silver Car EF 10) взе безапелационно победата, задавайки темпото пред своите конкуренти и счупвайки рекорда на трасето, с най-добро време от 1:42.41 минути. Така Стоев подобри рекорда на трасето с почти три секунди.

Втори в състезанието финишира Николай Златков с Audi Quattro S1, а третата позиция остана за Юлиян Телийски с Mitsubishi Lancer Evo IX.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!